!! Kopírujte pouze se zdrojem !!

Květen 2009

Darren Shan → Jezero duší

30. května 2009 v 16:39 | Theodora |  Recenze knih

Desátá kniha série Příběhy Darrena Shana.

Darren a Harkat se vracejí k Circo Mostruoso, aby se vyléčili ze smutku a bezmocného zoufalství po smrti pana Hroozleyho. Ale Harkatovy noční můry se zhoršují, a tak se musí vydat na cestu za svou pravou totožností. S Darrenem se ocitají v podivném světě plném nečekaných a nepředvídatelných nebezpečenství. A Osmund Sudd se jen zpovzdálí královsky baví svou hrou. A čí duše čeká na Harkata v prokletém jezeře?


Kusovka 11

17. května 2009 v 19:32 KusovkyNefachčí mi internet

16. května 2009 v 11:43 Různá oznámení

Jelikož mi vynechává internet nebudu sem moct přidávat články, ale až budu ve škole nebo v knihovně na compu tak se sem pokusím něco přidat a taky navštívit vaše blogy.

TheodoraArthur Conan Doyle → Pes Baskervillský

13. května 2009 v 20:12 Recenze knih
Doylův nejznámější román je nejen nevděčné, ale i zbytečné dlouze uvádět. Stačí, řekneme-li, že Pes baskervillský je nejslavnější a nejčtenější detektivní román všech dob. Kromě nesčetných vydání v mnoha světových jazycích zpopularizovala později knihu různá divadelní, filmová a televizní zpracování, která seznámila s oběma pátrači (nezapomínejme na zásluhy dr. Watsona) a jejich podivuhodným dobrodružstvím i notorické nečtenáře. Z hlediska žánru připomíná Pes baskervillský nejspíš napínavou kriminální historii: "Je to jediný z jeho (tj. Doylových) holmesovských příběhů, v němž je Holmes podřízen příběhu a nikoli příběh Homesovi; co na něm čtenáře uchvacuje, není ani tak viktoriánský detektiv jako spíš tajuplnost gotického románu," píše J. D. Carr. Závratnou oblibu tohoto románu lze bez nesnází vysvětlit kvalitami knihy ze všech jiných ohledech: Doyle právě zde jedinečně evokoval atmosféru tajemství a děsu z událostí, které se zprvu vzpírají logickému vysvětlení; scenérie ponurých blat, do níž je příběh situován, je neobyčejně působivá; příběh je napsán s vervou a zároveň s nadhledem; kompozice knihy projevuje daleko menší sklon k šabloně než ostatní holmesovské romány; úspěch je nepochybně založen na součtu všech těchto předností. Nuže, pánové a dámy Sherlock Holmes a doktor Watson znovu přicházejí.


Kusovka 10

12. května 2009 v 17:37 Kusovky


Omluva a oznámení...

10. května 2009 v 20:39 Různá oznámení

Chci se omluvit všem svým Spřáteleným Blogům, že vůbec poslední dobou nenavštěvuji jejich blogy.
Tenhle blog mě už moc nebaví a ani se mu moc nevěnuji, jen sem jednou začas něco přidám...jednou za uherskej rok....
Ale kvůli vám se ho snažím udržet v provozu.

Ale kdo už nebude chtít být mé SB tak ať to napíše do komentářů.

A kdo bude chtít být i nadále mím SB tak ať napíše do komentářů:

1. přezdívka
2. adresa blogu
3. proč chce být moje sb?


Eyes 11

10. května 2009 v 13:38 | Theodora |  Eyes
free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host